polski english german slovensky czech hungarian lithuanian latvian swedish russian

Systemy profili aluminiowych dla budownictwa

aliplast - systemy aluminiowe dla budownictwa

Budowa tłoczni - nowe inwestycje Aliplastu

| aktualności | Budowa tłoczni - nowe inwestycje Aliplastu

W ubiegłym roku firma Aliplast zakończyła pierwszy etap inwestycji rozbudowy firmy: 13 tys m² powierzchni magazynowej i produkcyjnej (w pełni zautomatyzowana linia do malowania proszkowego profili aluminiowych o wydajności 360 m² na godzinę) oraz budynek biurowy o powierzchni 1650 m². Uroczyste zakończenie pierwszego etapu budowy i otwarcie nowej siedziby firmy Aliplast ulokowanej na terenie SSE Europark-Mielec Podstrefa Lublin miało miejsce 25 września 2009 r.).

Kolejnym krokiem i wyzwaniem jest uruchomienie własnej tłoczni profili aluminiowych. W bieżącym roku zapadła decyzja o kontynuacji inwestycji – rozbudowania hali o powierzchni 22 tys m² do całkowitej powierzchni obiektu 35 tys. m². Uruchomienie linii do wyciskania aluminium o maksymalnej wydajności w skali roku to 10 000 ton planowane jest na lipiec przyszłego roku. W przyszłym roku nastąpi również uruchomienie kolejnej linii lakierniczej – pionowej.

Od początku swojej działalności, firma postawiła na ekspansywny rozwój, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości oferowanego produktu oraz opracowywania nowych rozwiązań w systemach profili aluminiowych. Celem inwestycji przewidzianej na lata 2010-2013 jest uzyskanie wzrostu sprzedaży produktów firmy Aliplast do poziomu minimum 100 mln euro przy łącznym zatrudnieniu ok. 300 osób.

 

© aliplast 2007 o firmie rozwój oferta aktualności ogrody zimowe okna inaczej realizacje kontakt Design by CI - Strony WWW